Microchip Technology MSMCGLCE18A
Part No.:
MSMCGLCE18A
Description:
TVS DIODE 18VWM 29.2VC SMCG
Shipping
MSMCGLCE18A Information
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
18V
Voltage - Breakdown (Min):
20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
29.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
51A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency:
100pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)