Microchip Technology MSMCGLCE15A/TR
Part No.:
MSMCGLCE15A/TR
Description:
TVS DIODE 15VWM 24.4VC SMCG
Shipping
MSMCGLCE15A/TR Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
15V
Voltage - Breakdown (Min):
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
61A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency:
100pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)