Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MRS25000C6652FRP00
Part No.:
MRS25000C6652FRP00
Description:
RES 66.5K OHM 0.6W 1% AXIAL
Shipping
MRS25000C6652FRP00 Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
66.5 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.6W
Composition:
Metal Film
Features:
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)