Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MRS25000C3602FCT00
Part No.:
MRS25000C3602FCT00
Description:
RES 36K OHM 1% 0.6W AXIAL
Shipping
MRS25000C3602FCT00 Information
Resistance:
36 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.6W
Composition:
Thin Film
Features:
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)