Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MRS25000C3162FCT00
Part No.:
MRS25000C3162FCT00
Description:
RES 31.6K OHM 0.6W 1% AXIAL
Shipping
MRS25000C3162FCT00 Information
Resistance:
31.6 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)