Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MRS25000C2371FCT00
Part No.:
MRS25000C2371FCT00
Description:
RES 2.37K OHM 0.6W 1% AXIAL
Shipping
MRS25000C2371FCT00 Information
Packaging:
Cut Tape (CT)
Resistance:
2.37 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)