Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | MR25H256ACDFR |
| Manufacturer | Everspin Technologies Inc. |
| Series | - |
| Package/Case | 8-VDFN Exposed Pad |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Programmable | Not Verified |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Memory Format | RAM |
| Technology | MRAM (Magnetoresistive RAM) |
| Memory Size | 256Kbit |
| Memory Organization | 32K x 8 |
| Memory Interface | SPI |
| Clock Frequency | 40 MHz |
| Write Cycle Time - Word, Page | - |
| Access Time | 9 ns |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 3.6V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 8-DFN-EP, Small Flag (5x6) |
The following parts include "MR25H256ACDFR" in Silicon Labs MR25H256ACDFR.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.