Sullins Connector Solutions MPSL-0100-20-DW-4HK
Part No.:
MPSL-0100-20-DW-4HK
Manufacturer:
Sullins Connector Solutions
Category:
Edgeboard Connectors
Package:
Description:
CONN EDGE DUAL FMALE 40POS 0.100
Shipping
MPSL-0100-20-DW-4HK Information
Manufacturer:
Sullins Connector Solutions
Series:
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Card Type:
Non Specified - Dual Edge
Gender:
Female
Number of Positions/Bay/Row:
20
Number of Positions:
40
Card Thickness:
0.062" (1.57mm)
Number of Rows:
2
Pitch:
0.100" (2.54mm)