Microchip Technology MPLAD7.5KP43AE3
Part No.:
MPLAD7.5KP43AE3
Description:
TVS DIODE
Shipping
MPLAD7.5KP43AE3 Information
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
43V
Voltage - Breakdown (Min):
47.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
69.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
108A
Power - Peak Pulse:
7500W (7.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)