Microchip Technology MPLAD7.5KP30CAE3
Part No.:
MPLAD7.5KP30CAE3
Description:
TVS DIODE
Shipping
MPLAD7.5KP30CAE3 Information
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
30V
Voltage - Breakdown (Min):
33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
155A
Power - Peak Pulse:
7500W (7.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)