Microchip Technology MPLAD7.5KP17A
Part No.:
MPLAD7.5KP17A
Description:
TVS DIODE
Shipping
MPLAD7.5KP17A Information
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
17V
Voltage - Breakdown (Min):
18.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
27.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
272A
Power - Peak Pulse:
7500W (7.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)