Microchip Technology MPLAD7.5KP15A
Part No.:
MPLAD7.5KP15A
Description:
TVS DIODE
Shipping
MPLAD7.5KP15A Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
15V
Voltage - Breakdown (Min):
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
307A
Power - Peak Pulse:
7500W (7.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)