Microchip Technology MPLAD7.5KP12CA
Part No.:
MPLAD7.5KP12CA
Description:
TVS DIODE
Shipping
MPLAD7.5KP12CA Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
12V
Voltage - Breakdown (Min):
13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
19.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
377A
Power - Peak Pulse:
7500W (7.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)