Microchip Technology MPLAD6.5KP17A/TR
Part No.:
MPLAD6.5KP17A/TR
Description:
TVS DIODE 17VWM 27.6VC PLAD
Shipping
MPLAD6.5KP17A/TR Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
17V
Voltage - Breakdown (Min):
18.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
27.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
236A
Power - Peak Pulse:
6500W (6.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)