Microchip Technology MPLAD6.5KP12A/TR
Part No.:
MPLAD6.5KP12A/TR
Description:
TVS DIODE 12VWM 19.9VC PLAD
Shipping
MPLAD6.5KP12A/TR Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
12V
Voltage - Breakdown (Min):
13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
19.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
327A
Power - Peak Pulse:
6500W (6.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)