Microchip Technology MPLAD6.5KP11A/TR
Part No.:
MPLAD6.5KP11A/TR
Description:
TVS DIODE 11VWM 18.2VC MINI-PLAD
Shipping
MPLAD6.5KP11A/TR Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
11V
Voltage - Breakdown (Min):
12.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
18.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
358A
Power - Peak Pulse:
6500W (6.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)