Ohmite MOX70032003BYE
Part No.:
MOX70032003BYE
Description:
RES 200K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Shipping
MOX70032003BYE Information
Resistance:
200 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
10ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.106" Dia x 0.276" L (2.70mm x 7.00mm)