Ohmite MOX70031004BYE
Part No.:
MOX70031004BYE
Manufacturer:
Ohmite
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Description:
RES 1M OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Shipping
MOX70031004BYE Information
Manufacturer:
Ohmite
Series:
MOX700
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Resistance:
1 MOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Composition:
Metal Film
Features:
Temperature Coefficient:
10ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.106" Dia x 0.276" L (2.70mm x 7.00mm)