Ohmite MOX5006801JSE
Part No.:
MOX5006801JSE
Description:
RES 6.8K OHM 5% 2W AXIAL
Shipping
MOX5006801JSE Information
Series:
MOX500
Packaging:
Bulk
Resistance:
6.8 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
2W
Composition:
Thick Film
Features:
Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.205" Dia x 0.571" L (5.20mm x 14.50mm)