Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | MMBTH81_F080 |
| Manufacturer | onsemi |
| Series | - |
| Package/Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Obsolete |
| Transistor Type | PNP |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 20V |
| Frequency - Transition | 600MHz |
| Noise Figure (dB Typ @ f) | - |
| Gain | - |
| Power - Max | 225mW |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 60 @ 5mA, 10V |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 50mA |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | SOT-23 |
The following parts include "MMBTH81_F080" in Silicon Labs MMBTH81_F080.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.