Gowanda Electronics MLRF0603-100GS
Part No.:
MLRF0603-100GS
Shipping
MLRF0603-100GS Information
Inductance:
100 nH
Tolerance:
±2%
Current Rating (Amps):
305 mA
DC Resistance (DCR):
750mOhm Max
Q @ Freq:
34 @ 150MHz
Frequency - Self Resonant:
1.4GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
150 MHz
Size / Dimension:
0.071" L x 0.047" W (1.80mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max):
0.040" (1.02mm)