Gowanda Electronics MLRF0603-039GS
Part No.:
MLRF0603-039GS
Shipping
MLRF0603-039GS Information
Inductance:
39 nH
Tolerance:
±2%
Current Rating (Amps):
540 mA
DC Resistance (DCR):
240mOhm Max
Q @ Freq:
40 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant:
2.2GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
250 MHz
Size / Dimension:
0.071" L x 0.047" W (1.80mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max):
0.040" (1.02mm)