YAGEO MFR25SFTE52-464R
Part No.:
MFR25SFTE52-464R
Description:
RES 464 OHM 1% 1/4W AXIAL
Shipping
MFR25SFTE52-464R Information
Resistance:
464 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)