YAGEO MFR-25FTF52-5K1
Part No.:
MFR-25FTF52-5K1
Description:
RES 5.1K OHM 1% 1/4W AXIAL
Shipping
MFR-25FTF52-5K1 Information
Resistance:
5.1 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)