YAGEO MFR-12FTF52-39K2
Part No.:
MFR-12FTF52-39K2
Description:
RES 39.2K OHM 1% 1/6W AXIAL
Shipping
MFR-12FTF52-39K2 Information
Resistance:
39.2 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.167W, 1/6W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)