YAGEO MFR-12FTF52-1K1
Part No.:
MFR-12FTF52-1K1
Description:
RES 1.1K OHM 1% 1/6W AXIAL
Shipping
MFR-12FTF52-1K1 Information
Resistance:
1.1 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.167W, 1/6W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)