Lumimax Optoelectronic Technology MF1/8W100RFTB
Part No.:
MF1/8W100RFTB
Manufacturer:
Lumimax Optoelectronic Technology
Description:
RES 100 OHM 1% 1/8W AXIAL
Shipping
MF1/8W100RFTB Information
Manufacturer:
Packaging:
Tape & Box (TB)
Resistance:
100 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)