Meritek MF12-4223FTR
Part No.:
MF12-4223FTR
Manufacturer:
Meritek
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Description:
RES MF 1/8W 422K 1% T/R
Shipping
MF12-4223FTR Information
Manufacturer:
Meritek
Series:
MF
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
422 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Composition:
Metal Film
Features:
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.071" Dia x 0.134" L (1.80mm x 3.40mm)