YAGEO MF0207FTE52-6K34
Part No.:
MF0207FTE52-6K34
Manufacturer:
YAGEO
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Description:
RES 6.34K OHM 1% 0.6W AXIAL
Shipping
MF0207FTE52-6K34 Information
Manufacturer:
YAGEO
Series:
MF0
Packaging:
Cut Tape (CT)
Product Status:
Active
Resistance:
6.34 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.6W
Composition:
Metal Film
Features:
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)