Vishay Dale MCS04020D3012BE000
Part No.:
MCS04020D3012BE000
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
0402 (1005 Metric)
Description:
RES 30.1K OHM 0.1% 1/16W 0402
Shipping
MCS04020D3012BE000 Information
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
MCS - Precision
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
30.1 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.063W, 1/16W
Composition:
Thin Film
Features:
Anti-Sulfur
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Ratings:
0402
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.015" (0.37mm)