Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MBB02070C6812FCT00
Part No.:
MBB02070C6812FCT00
Description:
RES 68.1K OHM 1% 0.6W AXIAL
Shipping
MBB02070C6812FCT00 Information
Resistance:
68.1 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)