Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MBB02070C2430FC100
Part No.:
MBB02070C2430FC100
Description:
MBB/SMA 0207-50 1% C1 243R
Shipping
MBB02070C2430FC100 Information
Resistance:
243 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.6W
Composition:
Thin Film
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)