Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MBB02070C1782FC100
Part No.:
MBB02070C1782FC100
Description:
RES 17.8K OHM 0.6W 1% AXIAL
Shipping
MBB02070C1782FC100 Information
Resistance:
17.8 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)