Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MBA0204BC4992FC100
Part No.:
MBA0204BC4992FC100
Description:
MBA/SMA 0204-50 1% KL C1 49K9
Shipping
MBA0204BC4992FC100 Information
Resistance:
49.9 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.4W
Composition:
Thin Film
Features:
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)