Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MBA02040C6204FC100
Part No.:
MBA02040C6204FC100
Description:
RES 6.2M OHM 0.4W 1% AXIAL
Shipping
MBA02040C6204FC100 Information
Resistance:
6.2 MOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.4W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)