Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MBA02040C2800FC100
Part No.:
MBA02040C2800FC100
Description:
MBA/SMA 0204-50 1% C1 280R
Shipping
MBA02040C2800FC100 Information
Resistance:
280 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.4W
Composition:
Thin Film
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)