Microchip Technology MAUPTB28
Part No.:
MAUPTB28
Description:
TVS DIODE 28VWM 47.8VC POWERMIT1
Shipping
MAUPTB28 Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
28V
Voltage - Breakdown (Min):
31V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
47.8V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
3.13A
Power - Peak Pulse:
1000W (1kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)