Microchip Technology MAUPTB17
Part No.:
MAUPTB17
Description:
TVS DIODE 17VWM 29.2VC POWERMIT1
Shipping
MAUPTB17 Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
17V
Voltage - Breakdown (Min):
19V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
29.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
5.14A
Power - Peak Pulse:
1000W (1kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)