Microchip Technology MASMLJ70CA
Part No.:
MASMLJ70CA
Description:
TVS DIODE 70VWM 113VC DO214AB
Shipping
MASMLJ70CA Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
70V
Voltage - Breakdown (Min):
77.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
113V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
26.6A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)