Microchip Technology MASMLJ58CAE3
Part No.:
MASMLJ58CAE3
Description:
TVS DIODE 58VWM 93.6VC DO214AB
Shipping
MASMLJ58CAE3 Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
58V
Voltage - Breakdown (Min):
64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
93.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
32A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)