Microchip Technology MASMLJ51CAE3
Part No.:
MASMLJ51CAE3
Description:
TVS DIODE 51VWM 82.4VC DO214AB
Shipping
MASMLJ51CAE3 Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
51V
Voltage - Breakdown (Min):
56.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
82.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
36.4A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)