Microchip Technology MASMLJ45A
Part No.:
MASMLJ45A
Description:
TVS DIODE 45VWM 72.7VC DO214AB
Shipping
MASMLJ45A Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
45V
Voltage - Breakdown (Min):
50V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
72.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
41.2A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)