Microchip Technology MASMLJ43AE3
Part No.:
MASMLJ43AE3
Description:
TVS DIODE 43VWM 69.4VC DO214AB
Shipping
MASMLJ43AE3 Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
43V
Voltage - Breakdown (Min):
47.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
69.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
43.2A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)