Microchip Technology MASMLJ20AE3/TR
Part No.:
MASMLJ20AE3/TR
Description:
TVS DIODE 20VWM 32.4VC SMLJ
Shipping
MASMLJ20AE3/TR Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
20V
Voltage - Breakdown (Min):
22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
32.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
92.6A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)