Microchip Technology MASMLJ17CA
Part No.:
MASMLJ17CA
Description:
TVS DIODE 17VWM 27.6VC DO214AB
Shipping
MASMLJ17CA Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
17V
Voltage - Breakdown (Min):
18.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
27.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
106.6A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)