Microchip Technology MASMLJ14AE3
Part No.:
MASMLJ14AE3
Description:
TVS DIODE 14VWM 23.2VC DO214AB
Shipping
MASMLJ14AE3 Information
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
14V
Voltage - Breakdown (Min):
15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
23.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
129.4A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)