Microchip Technology MASMLJ13AE3
Part No.:
MASMLJ13AE3
Description:
TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO214AB
Shipping
MASMLJ13AE3 Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
13V
Voltage - Breakdown (Min):
14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
139.4A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)