Microchip Technology MASMLJ130CAE3
Part No.:
MASMLJ130CAE3
Description:
TVS DIODE 130VWM 209VC DO214AB
Shipping
MASMLJ130CAE3 Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
130V
Voltage - Breakdown (Min):
144V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
209V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
14.4A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)