Microchip Technology MASMLJ12AE3
Part No.:
MASMLJ12AE3
Description:
TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO214AB
Shipping
MASMLJ12AE3 Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
12V
Voltage - Breakdown (Min):
13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
19.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
150.6A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)