Microchip Technology MASMLJ120AE3
Part No.:
MASMLJ120AE3
Description:
TVS DIODE 120VWM 193VC DO214AB
Shipping
MASMLJ120AE3 Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
120V
Voltage - Breakdown (Min):
133V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
193V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
15.6A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)